PROVEDEME VÁS LIKVIDACÍ VAŠÍ SPOLEČNOSTI

Jednatel společnosti má za sebou ve funkci likvidátora zákonnou a účetní likvidaci několika společností s ručením omezeným, včetně výmazu z obchodního rejstříku. 

 

Jedná se o náročný a částečně zákonnými podmínkami vynucený zdlouhavý proces trvající přibližně sedm měsíců, než je společnost řádně vymazána z obchodního rejstříku. Po opakovaném zveřejnění rozhodnutí o likvidaci společnosti v obchodním věstníku, které můžeme zařídit u spolupracující notářské kanceláře, se musí ze zákona čekat tři měsíce, na přihlášení se věřitelů společnosti o úhrady případných dluhů a nedoplatků. V této době mohou probíhat závěrečné účetní práce a příprava k ukončení činnosti společnosti. Probíhají závěrečné kontroly u sociální a zdravotních pojišťoven. 

Nutné je po dohodě se Státním archivem zajistit archivaci firemní dokumentace, která musí být uložena 10 let od zániku společnosti. Je nutné vyžádat si souhlasy celního a finančního úřadu s výmazem společnosti z obchodního rejstříku, spolu s podání závěrečných daňových prohlášení, vyúčtování, přiznání apod. 

Závěrem, před výmazem společnosti musí být uspořádána poslední valná hromada projednávající vypořádání likvidační podstaty a schválení celého procesu likvidace. 

Náročnost celé procedury závisí na velikosti společnosti, objemu a způsobu závěrečného zpracování účetnictví, včetně vypořádání majetku společnosti s věřiteli a jejími vlastníky. 

ZAJÍMÁ VÁS VÍCE ?

Neváhejte nás kontaktovat. Nemáte-li čas, ozveme se vám po zaslání vašich kontaktních údajů. 

Kontaktní informace přímo na likvidátora

AVE ECONOMIE s.r.o.
Šumavská 1677/12
Karlovy Vary
360 01
Česká republika
IČ:
DIČ
Sídlo: Revoluční 118
Napište nám